» News


Nowe terminale od EK Water Blocks czyli wygodniejsze wodowanie kart graficznych


Alternative Text

> Chłodzenie cieczą - dodał
Luty 18, 2016 - 16:11 UTC
Skomentuj pierwszy!


Zapewne niejeden fan chłodzenia wodnego borykał się z problemem wygodnego podłączenia do już istniejącego układu wodnego właśnie zwodowanej karty graficznej. Z myślą m.in. o takich użytkownikach powstały cztery nowe modele tzw. terminali od EK Water Blocks. W ramach dedykowanych łączników do kart graficznych znaleźć można rozwiązania dla kart pojedynczych, konfiguracji SLI / CrossFire a także dla kart działających w ramach potężnych konfiguracji multi-GPU gdzie stosuje się nawet 7 kart graficznych (!). Co ciekawe w przypadku podłączenia karty pojedynczej producent przewidział dwie wersje: EK-FC Terminal Direct oraz EK-FC Terminal Angled. Jak widać na poniższych zdjęciach różnią się one przede wszystkim kątem wyprowadzenia gwintów.

Do połączenia ze sobą dwóch kart graficznych służy seria EK-FC Terminal DUAL Parallel 1-Slot. Łączniki te będą występować w dwóch wariantach: Acetal oraz Plexi. Jak sugeruje sama nazwa warunkiem zastosowania tego rozwiązania jest montaż kart graficznych w slotach PCI-E bezpośrednio ze sobą sąsiadujących. Co zaś się tyczy połączenia siedmiu kart graficznych, to pomóc w tym może model łącznika określony jako EK-FC Terminal HEPTA.

Jest jednak jedna cecha wspólna dla wszystkich nowych terminali. Są one kompatybilne jedynie z określonymi blokami full-cover EK Water Blocks a mianowicie nie mogą to być bloki wodne z serii CSQ. Co zaś się tyczy cen to w zależności od interesującej kogoś wersji należy liczyć się z kosztem od ok. 12 euro do ok. 50 euro (sugerowane ceny detaliczne).

Źródło: EKWaterBlocks

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
Nowe terminale od EK Water Blocks czyli wygodniejsze wodowanie kart graficznych, 9.5 out of 10 based on 2 ratings