» News


Antec P9 Window – 30 rocznica z wyciszonym Gladiusem X80


Alternative Text

> Obudowy - dodał
Kwiecień 26, 2016 - 10:23 UTC
4 komentarze


Nie da się ukryć, że swojego czasu SilentiumPC Gladius X80 wywołał niemałe zamieszanie na tzw. gamingowej scenie obudów komputerowych (nasza video recenzja). Okazuje się jednak, że tego typu konstrukcja zainspirowała nie tylko użytkowników PC ale ostatnio prawdopodobnie również i…innych dużych producentów obudów. Przykładowo ostatnio zaprezentowany z okazji 30 rocznicy firmy Antec model P9 Window ewidentnie zawiera w sobie niektóre konstrukcyjne pomysły znane właśnie z obudowy Gladius X80 Pure Black (vide szkielet obudowy czy też sposób ofiltrowania). Czy to źle? Bynajmniej. Po prostu sprawdzone koncepcje interesują wszystkich liczących się producentów.

Pomijając już jednak fakt wewnętrznego podobieństwa obudowa Antec P9 Window to po prostu spora konstrukcja midi-tower (465 x 210 x 470 mm – odpowiednio wysokość x szerokość x długość) o klasycznych bryłach i do tego jest ona fabrycznie wyciszona (front jest zabudowany a na topie znajdziemy dedykowaną maskownicę). Obudowa ta oferuje nie tylko dużą funkcjonalność (vide m.in. kontrolery wentylatorów i łatwo-dostępne filtry przeciwkurzowe) ale również okno z plexi na tzw. panelu roboczym. Wprawdzie nie znamy jeszcze sugerowanej ceny niemniej wierzymy, że obudowa Antec P9 Window będzie wyceniona w miarę rozsądnie.

Źródło: Antec

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
Antec P9 Window - 30 rocznica z wyciszonym Gladiusem X80, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

 • Gergo Jogvan

  Rada jest prosta – niech ludzie z SPC zaprojektują coś swojego. Jeżeli nadal będą dodawać jedynie swoje logo to znajdą się jakieś MS-Techy, Antki, NOXy, czy inne Coolteki, które będą „troszkę podobne”. Pozdrawiam.

 • chlodzenienet

  Tyle tylko, że tutaj mowa o firmie Antec, która „przypadkiem” zastosowała ten sam szkielet 😉 Swoją drogą od rodzimej marki wymagasz ściśle tajnych autorskich projektów ale tzw. renomowane światowe marki mogą już sobie wszystko kopiować do woli? 😉

 • Gergo Jogvan

  Niczego nie wymagam od SPC, lubię i kupuję ich produkty. Mam po prostu nadzieję, że kiedyś przejdą od roli importera do producenta.
  Kto wie, może już mają swoją „Strefę 51” i w tajemnicy przed światem coś projektują; widać ostatnio u nich ruch, sporą ofensywę na rodzimym rynku.

  To że Antec od jakiegoś czasu idzie tą drogą… co zrobić, widać księgowi stwierdzili, że to się opłaca. Może jakieś nietrafione inwestycje i trzeba nadrobić kapitał. Nawiasem mówiąc – Nox Hummer TX – nie tylko szkielet jest identyczny.

 • chlodzenienet

  Strefa 51? Obstawiam, że raczej coś w stylu Archiwum X 😉