» News


SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black – przystępny styl w przystępnej cenie


Alternative Text

> Obudowy - dodał
Marzec 21, 2016 - 16:43 UTC
Skomentuj pierwszy!


Portfolio rodzimej marki – SilentiumPC – powiększyło się o kolejny model obudowy. Najnowsza koncepcja nosi miano Regnum RG1 i jest to całkiem przystępna cenowo oraz ciekawie wyglądająca konstrukcja typu midi-tower (447 x 208 x 430 mm – odpowiednio wysokość x szerokość x długość). Jest to również dość przestronna oraz nowoczesna obudowa kompatybilna z płytami m-ATX oraz ATX. Przewidziano w niej m.in. dedykowane miejsca dla dysków SSD, maskownicę zasilacza, miejsce na chłodnicę, zaawansowaną aranżację okablowania z zasilacza, do 380 mm na kartę graficzną oraz do 160 mm na cooler CPU.

W SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black fabrycznie zainstalowany jest jeden wentylator typu 120 mm i jest on umieszczony z tyłu. W razie potrzeby możemy tutaj jednak zainstalować dodatkowo aż trzy wentylatory typu 120 mm na froncie obudowy oraz co ciekawe także dwa takowe wentylatory na maskownicy zasilacza (widać to doskonale m.in. na oficjalnej prezentacji video). Swoją drogą obudowa ta jest konstrukcją poniekąd przy okazji częściowo wyciszoną. Front ma bowiem otwory wentylacyjne po bokach a top i panel boczny są pełne.

Sugerowana cena detaliczna obudowy SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black to 129 zł. Trzeba przyznać, że w tej cenie nie ma zbyt wielu obudów z maskownicą zasilacza a zatem obudowa ta może przypaść do gustu osobom poszukującym niedrogiej i stylowej obudowy gdzie łatwo zamaskować okablowanie z zasilacza i z panelu obudowy.

Źródło: SilentiumPC

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (4 votes cast)
SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black - przystępny styl w przystępnej cenie, 9.5 out of 10 based on 4 ratings