» Worklog

Bloody Red Project by Malik

» Worklog

Bloody Red Project by Malik


Previews - dodał
Listopad 16, 2009 - 12:10 UTC
4 komentarze


Po dłuższej przerwie w publikacjach na portalu, chciałbym Wam pokazać ostatnią odsłonę projektu z serii ATCS 840… jest to Bloody Red.Co się zmieniło względem poprzedniej rewizji ? … można by powiedzieć bardzo dużo. Pierwszą, główną zmianą była modyfikacja platformy. Wybór padł na następujące podzespoły:

– Asus Rampage II Extreme  X58

– Intel i920

– Corsair Dominator 1866mhz 12GB

– EVGA GTX 280 FTW  SLI

– XFX 9800 GT PhysX

– Asus Xonar D2

– Antec Signature 850W

Kolejną zmianą było  zastosowanie kompletu bloków firmy EK Waterblocks w wersji nikiel – plexi, który to obejmował blok na procesor, sekcję zasilającą oraz mostki NB i SB. Tej samej firmy bloki zostały użyte również na karty graficzne.

Malik Bloody RED - worklog

Natomiast na pamięci RAM, został zaprojektowany i wykonany blok  z pomocą mojego przyjaciela Barus’a.

Malik Bloody RED - worklog

Oczywiście aby wszystko do siebie pasowało i komponowało się w całość, blok RAM  został wykonany z plexi oraz niklowanej miedzi. Modyfikacja objęła rownież węże i złączki, które w tym projekcie występują w rozmiarze 13/16 ( złączki Bitspower ), 11,2/15,9mm (węże  Tygon).

7

DSCF3883

Zmiana ta była podyktowana tym, że jedynie wąż marki Tygon nie reaguje na światło UV oraz nie ma żadnego odcienia. Jest całkowicie „clear”, ta cecha pozwoliła na osiągnięcie prawdziwego, krwistego koloru czerwonego.

9

Węże innych firmy niestety wpadały w niebieskawy odcień, co powdowało że czerwony płyn Feser One wyglądał dziwnie.  Dlatego w układzie jest tygon a nie inny produkt.

Ostatnią zmianą były wentylatory… tutaj wybór w sumie był prosty. Na chłodnice powędrowały śmigła Enermax UCMA12 Magma -120mm

Malik Bloody RED - worklog

natomiast na tył obudowy Aerocool RS12 Carbon Fiber Edition Red

Malik Bloody RED - worklog

Po tych wszystkich zmianach, mogę powiedzieć że projekt doczekał się w końcu finalnej wersji. Ma jeszcze pare poprawek, ale są  to bardziej drobnostki niż jakieś wiekszę zmiany.

Ale koniec gadania, zapraszam na film oraz do galerii:

Galeria

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (7 votes cast)
Bloody Red Project by Malik, 10.0 out of 10 based on 7 ratings