»Tytuł recenzji

Arctic Liquid Freezer 240 vs reszta świata

» Recenzja

Arctic Liquid Freezer 240 vs reszta świata


Alternative Text

Reviews - dodał
Kwiecień 29, 2016 - 14:26 UTC
1 Komentarzy


« PoprzedniaNastępna »

Arctic Liquid Freezer 240 montowany jest z zastosowaniem backplatet’u zredukowanego do prostego „krzyżaka” z metalowymi wbudowanymi gwintami na obustronnie gwintowane dystanse. Owe dystanse wkręcamy dopiero po przyłożeniu backplate’u do płyty głównej. Nie jest to bynajmniej trudne zadanie niemniej jednak np. zestaw wodny Antec miał to trochę lepiej / dogodniej rozwiązane. Następnym etapem jest założenie na bloko-pompkę stosownej nakładko-ramki (oddzielna jest dla AMD i oddzielna dla Intel), przyłożenie bloko-pompki na procesor oraz przykręcenie czterech nakrętek.

Arctic Liquid Freezer 240 - Backplate z dystansami

Arctic Liquid Freezer 240 - Montaż LC

Arctic Liquid Freezer 240 - Montaż LC

Co do poziomu trudności w montażu Arctic Liquid Freezer 240 to oceniam go na 3 / 5 (przy czym 5/5 oznaczałoby bardzo trudny montaż nawet dla osoby doświadczonej w zmienianiu chłodzenia procesora). Jest on bowiem dość intuicyjny i nie wymaga od nas użycia dużej siły, jednak już do montażu chłodnicy wraz z wentylatorami po obu jej stronach potrzeba już trochę więcej cierpliwości. Swoją drogą warto też nadmienić, że producent przewidział montaż całości przede wszystkim ze wszystkimi czterema wentylatorami. W przypadku kiedy ktoś chciałby zastosować tylko dwa śmigła to albo musi się liczyć z dwoma wentylatorami tylko dla konfiguracji pull (montaż na topie obudowy) albo chłodnicę należy zamontować z przodu obudowy. Wynika to z faktu, że w akcesoriach montażowych otrzymujemy wyłącznie długie śrubki do przykręcenia wentylatorów do chłodnicy.

Naturalnie chłodnica z wentylatorami w układzie push-pull ma już bardzo konkretną grubość (aż 88 mm) a zatem wręcz należy posiadać obudowę bardzo przestronną i raczej dedykowaną rozbudowanemu LC (aczkolwiek niemal na styk wystarczy już Gladius X60).

Arctic Liquid Freezer 240 - Platforma testowa

Arctic Liquid Freezer 240 - Platforma testowa

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.5/10 (14 votes cast)
Arctic Liquid Freezer 240 vs reszta świata, 8.5 out of 10 based on 14 ratings

« PoprzedniaNastępna »

  1. Arctic Liquid Freezer 240 vs reszta świata
  2. Arctic Liquid Freezer 240 vs reszta świata - zdjęcia i wrażenia z montażu