»Tytuł recenzji

Test past termoprzewodzących – mity i fakty

» Recenzja

Test past termoprzewodzących – mity i fakty


Alternative Text

Reviews - dodał
Grudzień 16, 2011 - 10:27 UTC
40 komentarzy


« PoprzedniaNastępna »

Zanim zapoznamy się z konkretnymi wynikami proponuję wizualizację (w postaci wykresu) łatwości aplikacji poszczególnej pasty. Proponuję tutaj skalę punktową od 1 do 5 gdzie 1 oznacza, że pasta jest praktycznie niemożliwa do rozprowadzenia bez wcześniejszego mocnego podgrzania (np. suszarką) a 5 oznacza, że pasta ma taką konsystencję że rozprowadza się bez żadnego problemu. W każdym razie oto jak to wygląda w praktyce:

Test past termoprzewodzących - Łatwość aplikacjiChyba nikogo nie dziwi to, że pasta IC  Diamond 7 Carat należy do past, które bardzo trudno rozsmarować. Przyznam szczerze, że potrzebowałem do jej rozsmarowania co najmniej dwa razy tyle czasu co przy np. Zalmanie ZM-STG2. Warto także pamiętać, że gdyby w niniejszym teście występowała również jakaś pasta „pędzelkowa” (np. Zalman ZM-STG1 lub Revoltec Diamond Grease), to taka pasta otrzymałaby „6”. No ale przejdźmy do „tego co tygryski lubią najbardziej” czyli do testów wydajności past termoprzewodzących:

Test past termoprzewodzących - Wydajność pastJak widać pomiędzy przetestowanym pastami termoprzewodzącymi jest tutaj w teorii tylko 4 stopni różnicy ale mimo to widoczna jest też tzw. „górna półka” (Arctic MX-2, Phobya HeGrease Extreme, IC Diamond 7 Carat oraz Antec Formula 7). Wiadomo, że są to jedynie zaokrąglone wartości jednak żeby mieć nieco pełniejszy obraz tego typu testu past termoprzewodzących rozpatrzmy jeszcze dwa dodatkowe aspekty ażeby potwierdzić to, że różnice między pastami mogą jednak sięgać więcej niż 4 stopni a owe 4 stopnie różnicy dotyczą jedynie samych „sztywnych” założeń testowych…

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 8.6/10 (56 votes cast)
Test past termoprzewodzących - mity i fakty, 8.6 out of 10 based on 56 ratings

« PoprzedniaNastępna »

  1. Test past termoprzewodzących - mity i fakty
  2. Test past termoprzewodzących - prezentacja zawodników
  3. Test past termoprzewodzących - platforma testowa i metodologia
  4. Test past termoprzewodzących - wyniki
  5. Test past termoprzewodzących - temperatury CPU a sposób aplikacji pasty
  6. Test past termoprzewodzących - mocne OC procesora z pastą dobrą i z pastą słabą
  7. Test past termoprzewodzących - podsumowanie i nagrody